I ARBETE DYGNET RUNT FÖR DIG

Vår mångåriga kompetens inom transportbandstillverkning, -montering och -underhåll gör oss till din erfarna servicepartner. Dra nytta av vår kunskap - vi finns där för dig. 

Dygnet runt finns vårt service-team igång för dig. Vi utförsäkerställer monterings- och underhållsarbeten dygnet runt, året runt och du erbjuds kvalificerad rådgivning på plats. 


Vår service för dig

  • 24-timmars service
  • Montering av alla förekommande band, breda som smala
  • Slitageskyddsinklädnad med gummi, plast eller keramik
  • LUWITAN spraybeläggningar
  • Anläggningsrådgivning 
  • Siktmedia och Godsslang
  • Tillgång till ett av marknadens största lager av slitageskyddsartiklar, skarvmaterial och tillbehör

 

Plastteknik: Ytterligare serviceinformation

  • Tillverkning av formdelar för snabb tillgänglighet och produktion
  • Rådgivning på plats av fackpersonal med mångårig erfarenhet

 

Vid frågor når du alltid vår kontaktperson för plastteknik via e-post: kunststofftechnik@lutze.de

 

Lediga tjänster

Vi är alltid intresserade av att komma i kontakt med duktiga, drivna och engagerade medarbetare. Om du är en person som tror att du kan tillföra oss mervärde, är du välkommen att kontakta vår operativa chef, Leif Ivansson på telefon +46 705 209025, alternativt våra servicechefer på respektive ort.”

Leif Ivansson, Operativ Chef
leif.ivansson@lutze-conveying.com

Jonas Brovinius, Servicechef Bjuv
jonas.brovinius@lutze-conveying.com 

David Lindqvist,  Servicechef Mölnlycke
david.lindqvist@lutze-conveying.com

Anders Kling, Servicechef Jönköping
anders.kling@lutze-conveying.com

Fredrik Hedstrom, Servicechef Karlstad
fredrik.hedstrom@lutze-conveying.com

Anders Dahlberg, Servicechef Halmstad
anders.dahlberg@lutze-conveying.com

Kontakt

Dra nytta av vår erfarenhet.
Vi ger dig gärna råd!

Har du konkreta frågor om våra produkter eller våra tjänster?

Tar kontakt med oss!